sobota, 2 maja 2015

„Poezja to szampan czy korki?" - wieczór poetycki Jakuba Sajkowskiego
8 maja (piątek) o godz. 18.00, w kolejnej odsłonie Sceny poezji Biblioteki pod Żółwiem, gościem wieczoru będzie Jakub Sajkowski, który zaprezentuje swój najnowszy tomik wierszy Google Translator. Spotkanie poprowadzi Barbara Piórkowska.

Jakub Sajkowski - poeta, tłumacz, redaktor działy krytycznego w "sZAFie". Opublikował książki poetyckie: Ślizgawki (2010), Google Translator (2015). Finalista i laureat kilku konkursów poetyckich, ostatnio im Klemensa Janickiego, "O Laur Czerwonej Róży". Laureat stypendium artystycznego miasta Poznania. Prowadzi blog literacki: czytnikliteracki.blogspot.com

„Gdyby ktoś zadał mi pytanie, które pojawia się w jednej z poetyckich piosenek Jakuba Sajkowskiego: „Poezja to szampan czy korki”, opowiedziałabym: w przypadku tego poety poezja to szampan. Jego wiersze buzują i momentami wywołują nawet zawrót głowy (...). Po czterech latach od debiutanckiego tomu pt. Ślizgawki poeta przedstawia zbiór jeszcze ciekawszych, bardziej przemyślanych, spójnych i skondensowanych liryków. Warto się zgubić w nich i w ich języku na dłużej”.

Wioletta Grzegorzewska


1 komentarz:

  1. z Baśką będzie na bank nieszablonowo i szalenie :) wiem, co mówię, a poezja Sajkowskiego, to korek od szampana, który przy wybuchu tłucze żyrandole :)

    OdpowiedzUsuń