czwartek, 22 listopada 2012

Takie zwykłe praskie madonny - e-book


Kiedy wymyślaliśmy Praski Slalom Poetycki wiedzieliśmy na pewno, że chcemy by był to festiwal otwarty – na spotkania, ludzi, zdarzenia, pomysły. I tak się stało, a dowodem tego jest ta, wydana w wersji elektronicznej, książka. 
Na jedno z pierwszych slalomowych spotkań przyszedł Krzysztof Mich – dziennikarz, fotograf, autor m.in. książki Moje miasto Praga. Okazało się, że to jego praskie zdjęcia zdobią jedną z kawiarni, w których mają miejsce nasze spotkania - „DeCoterię”. Przyszedł i został z nami. 
Któregoś dnia przyniósł zdjęcia Madonn robione na praskich podwórkach oraz cmentarzu bródnowskim i zapytał, czy kogoś to może zainspirować, czy może coś byśmy napisali… Pokazaliśmy te zdjęcia tym, którzy występowali na slalomowych spotkaniach, którzy przychodzili posłuchać a czasem przeczytać swoje wiersze w turniejach. Okazało się, że powstało ponad dwadzieścia utworów inspirowanych madonnami Krzysztofa. I choć początkowo mieliśmy tylko zaprezentować je na wspólnym wieczorze, pomyśleliśmy, że chcemy by zostały z nami na dłużej. Stąd ta książka. 
(Dorota Ryst)

Zdjęcia: Krzysztof Mich
Projekt okładki: Arkadiusz Łuszczyk
Zdjęcie na okładce: Krzysztof Mich
Redakcja: Dorota Ryst, Paweł Łęczuk, Sławomir Płatek
Korekta: Izabela Wageman
Projekt typograficzny: Arkadiusz Łuszczyk
Seria Salonu Literackiego (10)

© Copyright by Stowarzyszenie Salon Literacki
ISBN 978-83-933101-9-7
Wydawca: Stowarzyszenie Salon Literacki

Książka do pobrania tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz